Při tréninku nebo hraní fotbalu byste měli být připraveni převléknout se do různých druhů oblečení. Zatímco většina hráčů se obléká do standardního fotbalového dresu a chráničů holení, hráči mohou nosit různé jiné oblečení. Dobrým pravidlem je nosit oblečení, které je pro vás pohodlné. Například byste neměli nosit těsné kalhoty, pokud se vám nelíbí vzhled.
Pokud s fotbalem teprve začínáte, existuje mnoho věcí, které byste o tomto sportu měli vědět. Existuje několik různých typů bot, míčů a tréninkového vybavení. Vybavení pro samotnou hru se také v průběhu staletí měnilo, od těžkých kožených bot v roce 1525 až po lehké boty v moderní době. V prvních dnech hráči často nosili boty s kovovými cvočky zatlučenými do spodní části bot pro lepší trakci. Později Fotbalová asociace zakázala používání gutaperče a hřebíků v podrážkách kopaček.

Fotbalové dresy jsou důležité pro identitu týmu. Poskytují fanouškům snadný způsob, jak rozlišovat mezi týmy a vytvářet pocit týmového ducha. Některé týmy vytvářejí ikonické uniformy – slavný žlutozelený dres Brazílie je okamžitě rozpoznatelný.

Návštěva: Kopačky Nike